Курорт Східниця - всі санаторії, готелі і вілли - ціни на 2022 рік

Курорт Східниця в Карпатах пропонує ефективне лікування та відпочинок в найкращих санаторіях і нових сучасних СПА-готелях та віллах. Детальніше - лікування у Східниці

Курорт Східниця - загальна інформація

Курорт Східниця - всі санаторії, готелі і вілли. Ціни 2017 на відпочинок у Східниці

Східниця - невеликий і відносно молодий бальнеологічний курорт України, оскільки діє саме як курорт тільки останні 40 років. 

Східниця розташована в долині на північно-східному схилі Карпат, в 25 км від курорту Трускавець на висоті 500-600 метрів над рівнем моря.

Відстані

Столиця України - м. Київ - 652 км, м. Львів (міжнародний аеропорт і залізничний вокзал) - 110 км, курорт Трускавець - 25 км (зал. вокзал)

Сучасна Східниця - це невелике мальовниче гірське селище міського типу з населенням 2500 осіб.

Відпочинок у Східниці

Відпочинок у Східниці - це хороший вибір для тих, хто втомився від міського шуму і хоче просто відпочити від усього. Східниця допоможе Вам відчути себе здоровим і щасливим. Найчистіше повітря, тиша гірського селища в Карпатах і цілющі мінводи - заради цього до нас їдуть з усього світу.

Останнім часом у Східниці активно з'являються нові заклади - як сучасні СПА-готелі європейського рівня 3-4 зірки, які задовольнять найвибагливіших туристів (найвідоміші це - «Київська Русь»,  «Три сини та донька»«Санта-Марія»«Респект»«Тустань» та «Діанна»), так і приватні міні-готелі і невеликі вілли, які мають хорошу інфраструктуру і де можна чудово відпочити разом зі своєю сім'єю за розумні гроші.

Лікування в санаторіях Східниці

Санаторії Східниці (а також нові СПА-готелі з лікувальною базою і бюветами мінеральних вод) спеціалізуються в основному на лікуванні захворювань нирок і сечовивідних шляхів, хвороб органів травлення та обміну речовин. Детальніше читайте в матеріалі - лікування у Східниці

Вибираючи відпочинок і лікування в одному з санаторіїв курорту Східниця, Ви не тільки зможете добре відпочити, але й істотно поліпшити стан Вашого здоров'я в сучасних медичних центрах.

Найкращі санаторії Східниці 

View the embedded image gallery online at:
https://shodnica.com.ua/ua.html#sigProGalleria9b106df9c5

Готелі і вілли в Східниці

Якщо Ви плануєте просто відпочивати без проходження лікувальних процедур, тоді курорт Східниця запропонує Вам великий вибір приватних вілл, невеликих міні-готелів і дерев'яних котеджів за доступними цінами. У більшості готелів і вілл також можна замовити 3-разове харчування.

Східниця - курорт мінеральних вод

Східниця як курорт почала розвиватися в 70-х роках XX століття, коли один з її жителів, інженер Омелян Олександрович Стоцький відкрив джерела лікувальних мінеральних вод типу «Нафтуся» (ще в 1957 році), аналогічні мінеральним водам курорту Трускавець.

Завдяки активній діяльності Стоцького і головного лікаря Східницької лікарні Степана Дуди, який провів медичний експеримент із хворими, яким загрожувало видалення нирки, Східниця стала розвиватися як курорт і 9 січня 1976 селище було офіційно визнано Всесоюзним курортом. У 2005 році Східниця отримала новий титул «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького».

Джерела Східниці

Східниця - унікальний курорт, тому що на її території зосереджені різні типи лікувальних вод:

  • слабомінералізовані з розчинними органічними речовинами в кількості 10-30 мг / л
  • залізисті - з вмістом заліза від 20 до 70 мг / л
  • лужні мінеральні води типу «Боржомі»

Східницьке родовище мінвод нараховує 38 джерел та 17 свердловин, з яких 10 джерел та 3 свердловини відкриті для туристів. Детальніше читайте у матеріалі - Джерела мінеральних вод Східниці

Східниця - ціни на 2021 рік

Ціни на путівки в санаторії Східниці залежать як від сезону відпочинку (літо і Новий Рік - завжди високий сезон), так і від конкретного закладу та набору послуг. Класичні санаторії пропонують комплексні путівки з набором базових безкоштовних лікувальних процедур, а в нових СПА-готелях зазвичай пропонується проживання з дієтичним харчуванням, консультація лікаря та користування бюветом мінвод і басейном. Ціни на новий 2021 року або не змінилися в порівнянні з цінами на минулий 2020 рік, або незначно піднялися.

Історія Східниці

Вперше Східниця згадується в середньовічних документах XIV століття. На місці сучасної Східниці у часи Русі існувало поселення «Золота Баня» і недалеко від нього стояла фортеця Тустань, яка контролювала шляху перевезень солі в Європу.

Під час наступу орд хана Золотої Орди Батия селище Золота Баня було зруйноване. Люди, які після цього залишилися живими, з часом почали сходитися в долину річки Стрий, заснувавши тут нове поселення - Східницю, яка від цього «сходитися» і отримала свою назву.

В 1349 році польський король Казимир ІІІ Великий захопив Львів і всі навколишні землі, в тому числі і Східницю. Населення Східниці брало участь у війні за незалежність у 1648 році під керівництвом Богдана Хмельницького, але селище до 1772 року залишалось у складі Польщі.

Східниця та нафта

У 1858 році у Східниці, яка до цього часу вже була частиною Австро-Угорської імперії, були відкрито нафту і озокерит. Почалася промислова розробка нафтового родовища і тут працювали підприємці з Німеччини, Великобританії, Бельгії, Франції та США.

Цікаві факти

  • В 1898 році з 373-х нафтових свердловин видобуто понад 168 тисяч тонн нафти.
  • В 1890-х роках Східниця займала 1 місце з видобутку нафти в Галичині.
  • За період 1886 - 1935 рр. в Східниці було видобуто 2 150 000 тонн нафти.
  • Саме у Східниці було пробурено першу у світі свердловина механічним способом.

Так виглядала Східниця наприкінці 19 століття

Східниця в кінці 19 століття була дуже великим нафтовим родовищем світового значення

Східниця в кінці 19 століття була дуже великим нафтовим родовищем світового значення

Східниця - як краще доїхати?

Східниця і Трускавець розташовані у Львівській області. Детальніше - Як добратись у Східницю?

View the embedded image gallery online at:
https://shodnica.com.ua/ua.html#sigProGalleria9a74735995

Фотографії Східниці

View the embedded image gallery online at:
https://shodnica.com.ua/ua.html#sigProGalleria5516752c84

На русском - Сходница - санатории, отели и виллы. Цены 2022 на отдых и лечение в Сходнице